Історія Мілана

Історія Мілана походить від 400 року до н.е., коли тут влаштували своє поселення галли. Пізніше, починаючи з 222 року до нашої ери, римляни завоювали їх поселення і приєднали його до Римської Імперії з присвоєнням йому нового імені – Медіоланум. Після невдалих спроб повстання, це місто стало спочатку римської колонією, а потім перетворилося на центр регіону. Однак, після 313 року н. е.., в рік, коли римський Імператор Костянтин проголосив едикт про віротерпимість по відношенню до християнства, було побудовано багато церков і названий перший єпископ Амвросій. Сьогодні, його ім’ям називається Базиліка Св. Амвросія.

Після розпаду Римської Імперії, Мілан залишився у владі варварів, поки в 569 році н.е. не був остаточно завойований ломбардійцами. І до кінця сьомого століття, єпископи бажали якомога більше примножити свій вплив, таким чином, церква стала більш сильною.

На початку 1000 року, архієпископ Мілана був самим головним політичним діячем у всій Італії. Але вже в 1117 році, місто проголосило про своє самоврядування і потроху стало звільнятися від рук архієпископа. Пізніше, у Фредеріка Першого Швабійского з’явився шанс зайняти місто, що стало причиною для утворення Ломбардної Ліги, за рахунок якої в 1176 році вдалося відстояти суверенітет ломбардних міст.

Починаючи з 1200 року, місто ставало все більш розвиненим, у ньому з’являлися нові будівлі і будувалися дороги. Було створено багато відомих пам’ятків архітектури, наприклад, собор Дуомо, який незабаром став емблемою міста. Династія Сфорца, що володарювала в місті після Вісконті, налагодила відносини з Венецією, а також Флоренцією. Мілан став головним культурним центром не тільки Італії, але і всі Європи. На початку 1535 року, на трон Мілана претендував Чарльз П’ятий, в результаті чого, майже на два століття в місті встановилася іспанська влада.

У перших роках 18 століття, до Мілана прийшли австрійці і під їх началом, місто успадкувало дуже багато чого від їхньої культури. Наприклад, був побудований театр Ла Скала, і інші, не менш знамениті будівлі неокласицизму. Австрійців вдалося вигнати тільки 1859 року, і Мілан став частиною Королівства П’ємонт. Місто швидко стало розвиненою в економічному і культурному плані столицею Італії. Цей статус Мілан зберігає і по нинішні дні.