Транспорт
 Найшвидший вид транспорту в межах міста - метрополітен. У Мілані є три лінії метрополітену (M1 - червона, M2 - зелена, M3 - жовта).
    Крім метро,
в місті є мережа трамвайних, тролейбусних та автобусних маршрутів. Мережа маршрутів в центрі міста дуже щільна; досить сказати, що за протяжністю трамвайних ліній Мілан займає перше місце в світі. Потяги метро, автобуси і трамваї ходять з невеликими інтервалами з 4 годин ранку і до опівночі; деякі найбільш довгі і що проходять через центр трамвайні маршрути працюють і до 2 ночі.
    Разовий проїзний квиток (biglietto ordinario) дійсний протягом 75 хвилин. За цей час можна робити необмежену кількість пересадок, але увійти в метро можна тільки один раз. Крім того, існують «карнети» - квитки на 10 поїздок з аналогічним часом дії для кожної, а також найбільш вигідні для туристів проїзні на один день (biglietto giornaliero) і на два дні (biglietto bigiornaliero). У приміському залізничному транспорті діє зонний тариф.
    Для першого знайомства з Міланом рекомендуємо поїздку на туристичному трамваї (Tram Turistico), який щодня у 11 і 13 год. (а в розпал сезону і о 15 год.) відправляється від площі Piazza Castello і проїжджає по центру міста. Можна скористатися і регулярними маршрутами, попередньо ознайомившись з картою - по деяких з них бігають вагончики ще 1930-х років, втім, і до цього дня знаходяться у відмінному стані.
    Проїзні квитки і схему громадського транспорту можна придбати на станції метрополітену біля Міланського собору та в довідкових бюро APT (служби туристичної інформації). Крім того, проїзні квитки можна купити в автоматах на кожній зупинці, а також у tabacchi (тютюнових лавках) і в касах станцій метрополітену. Додаткова інформація Azienda Transporti Milanesi (ATM) є в Інтернеті на сайті www.atm-mi.it.
    Звичайно, в місті є і таксі. Усі таксі білого кольору, іноді їх можна зупинити на ходу (щоправда, на підняту руку вони реагують далеко не завжди). Але краще попросити офіціанта в ресторані викликати машину. А найнадійніше знайти стоянку таксі.
     Усі, хто в робочі дні з 7 до 19 годин в'їжджає в центр міста на машині, повинні заплатити дорожній збір (від 2 до 10 євро). Так що рахуйте самі, чи сильно виграєте, приїхавши на своїй машині або взявши авто напрокат. Особливо якщо врахувати, що прийдеться орієнтуватися в малознайому місті. Громадський транспорт працює досить надійно.
 

Головна

Подати оголошення

Написати адміністратору

Форум

Лінки

2009 - 2015 © milano.eu.org